Anglická olympiáda

Realizace: 28. 2. 2017 – ZŠ Hýskov

Účastníci: žáci 5. ročníku

Obsah:

V úterý 28. února se zúčastnili naši žáci z 5. ročníku soutěže v anglickém jazyce málotřídních škol na naší škole.

První kolo soutěže proběhlo o týden dříve, kterého se zúčastnilo několik vybraných žáků z 5. třídy. Do druhého meziškolního kola postoupili 2 nejlepší žáci – Klaudie Karmazínová a Filip Landa. Druhé kolo soutěže absolvovalo celkem 8 žáků ze ZŠ Hýskov, Nižbor, Tmaň a Karlštejn.

Celý test se skládal ze 4 částí: poslech, gramatika, čtení a mluvení. Poslech se skládal z hláskování a rozhovoru. Dále následovalo čtení a práce s textem - děti vyhledávaly informace v jídelním lístku a označovaly, zda je tvrzení správné či nikoliv. Žáci poté samostatně pracovali na dvoustránkovém testu, kde museli ukázat své znalosti gramatiky a slovní zásoby. Poslední aktivitou byl rozhovor s učitelem a následný popis obrázku. Všichni účastníci prokázali velmi dobré znalosti anglického jazyka. Žáci z naší školy obsadili dvě nejlepší místa. Druhé místo vybojoval Filip Landa a vítězkou celé Olympiády se stala Klaudie Karmazínová. Všichni zúčastnění obdrželi drobné ceny a diplomy.

Prezentace: web školy, nástěnka školy u OÚ

Zapsala: Klára Štětková