Den stromů - soutěž

VÝTVARNÁ A FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ

Realizace: říjen 2016 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. – 5. ročník

Cíl: Uvědomit si význam a důležitost stromů pro život lidí.

Obsah: U příležitosti Mezinárodního dne stromů, který se slaví již více než 100 let 20. října, uspořádala naše škola výtvarnou a fotografickou soutěž na toto téma. Děti měly za úkol různými výtvarnými technikami zobrazit stromy kolem nás. Fantazie nikomu nechyběla a bylo odevzdáno mnoho velmi originálních prací. Pěkné a zajímavé obrázky byly i v kategorii fotografií. Slavnostní vyhodnocení proběhlo 21. října. Ve výtvarné části byli nejúspěšnější Mikuláš Kučera a Terezka Vylíčilová z 2. ročníku a Katka Prošková z 5. ročníku. Ceny za nejzajímavější fotografie si odnesli Metoděj Šebek z 1. ročníku a Cyril Šebek ze 4. ročníku.

Zhodnocení: Cíl akce byl zcela splněn. O tom, že děti zaujala, svědčí i velmi pěkná účast. Do soutěže se zapojilo celkem 53 žáků naší školy. Nejzajímavější práce budou vystaveny v listopadu na OÚ.

Prezentace: web školy, nástěnka školy a OÚ

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.