Evropský den jazyků

European day of languages

Realizace: 26. 9. 2016 ZŠ Hýskov

Účastníci: 4. – 5. ročník

Cíl: Společné připomenutí jazyků, kterými se mluví kolem nás (především Anglického jazyka)

Obsah: Žáci 4. a 5. ročníku si připomněli důležitost Evropských jazyků na hodině Anglického jazyka. Formou malého projektu měli za úkol vybrat země, ve kterých je Angličtina rodným jazykem a vypracovat úkoly, které porovnávaly Českou Republiku a Spojené Království. Žáci také měli možnost si prohlédnout mince z různých koutů světa, mapy Evropy a prospekty získané z parlamentu v Bruselu. Pomocí kvízů se dozvěděli, jaká jsou hlavní města a národní vlajky anglicky mluvících zemí. Škola tuto činnost prezentovala na MŠMT, od kterého získala drobné odměny pro žáky.

Zhodnocení: Žáky nejvíce zaujaly mince z cizích zemí, prospekty a mapy získané pro tento den. Velkým přínosem byly kvízy a projekty, ve kterých žáci měli příležitost si rozvinout své znalosti o ostatních zemích světa.

Prezentace: web školy, nástěnka školy

Zapsala a fotila: Klára Štětková