EVVO - soutěž

EVVO soutěž Člověk a jeho svět

Realizace:     27. 4. 2017      ZŠ Hýskov

Účastníci:  ZŠ Hýskov, ZŠ Nižbor, ZŠ Karlštejn, ZŠ Tmaň

zástupci 1. – 5. ročníku

Cíl: Porovnání znalostí z prvouky a přírodovědy, z dopravní výchovy, uvědomění si, jak se chovat k životnímu prostředí, proč třídit odpad.

Obsah:   Dne 27. dubna proběhla na naší škole v rámci environmentální výchovy soutěž Člověk a jeho svět, které se zúčastnili žáci čtyř malotřídních škol. Žáci soutěžili v pětičlenných družstvech po jednom zástupci z 1. – 5. ročníku. Soutěž byla zaměřena na vědomosti z prvouky a přírodovědy, z dopravní výchovy, znalosti z oblasti třídění odpadu a jak šetřit životní prostředí. Nejdříve následoval test, kde soutěžící vybírali správnou odpověď ze tří možností. Protože počasí celkem přálo, další část soutěže – poznávání lesních živočichů a rostlin a třídění odpadu – se uskutečnila venku. Posledním úkolem, pro soutěžící nejvíce zábavným, bylo zhotovení libovolného výrobku z recyklovatelných materiálů.

Zhodnocení:  Celá akce se velmi vydařila, děti soutěžily se zájmem a jednotlivé úkoly zvládaly bez problémů. Naše družstvo ve složení Julinka Andielová (1. tř.), Veronika Jandurová (2. tř.), Adam  Keller (3. tř.), Cyril Šebek (4. tř.) a Daniela Šafrová (5. tř.) se umístilo na pěkném 3. místě. Na 1. místě se umístila ZŠ Karlštejn, na 2. místě ZŠ Tmaň a na 4. místě ZŠ Nižbor.

Zapsala:  Dana Jonášová, DiS.