Fenomén Igráček

FENOMÉN IGRÁČEK

Realizace:     15. 3. 2017

Účastníci:       3. a 4. ročník ZŠ Hýskov

Cíl:                              Návštěva výstavy v berounském muzeu spojená s tvořivou dílnou

Obsah:               Využili jsme pozvání do berounského muzea na výstavu „Fenomén Igráček“, uspořádanou ke 40. výročí vzniku této hračky. Výstava byla nejen ke koukání, ale každý z dětí si vyrobil svého originálního Igráčka. 3. třída s p. uč. R. Kučerovou jela do Berouna vlakem, dvě hodiny strávili v muzeu prohlídkou, vyráběním a nakupováním Igráčků a suvenýrů. A na zpáteční cestě po cyklostezce do Berouna sbírali fáborky a dopisy s úkoly a nakonec hledali ukrytý poklad. Tuto hru s úkoly připravovali čtvrťáci se svojí     p. uč. I. Kohoutovou, kteří šli pěšky po cyklostezce hned ráno a v muzeu se vystřídali se třeťáky. Cesta s přípravou zabrala více než dvě hodiny, program byl nabitý a téměř jsme nestíhali. Ale vše bylo výborně zajištěno, takže jsme si náš výlet obě skupiny užily. O poklad nepřišli ani čtvrťáci, kteří dostali odměnu po příjezdu vlakem do Berouna. Společně jsme se pak vydali na oběd do školní jídelny.

Zhodnocení: Velmi pěkná akce, děti byly spokojené a příjemně unavené. Měli radost ze svých výrobků        a nakoupených suvenýrů.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová