Hasičský den v Berouně

Realizace: 8. 9.2016, Beroun - náměstí

Účastníci: žáci 1. a 2. ročníku – celkem 45 dětí

Obsah:

Ve čtvrtek 8. září 2016 se žáci 1. a 2. ročníku vydali vlakem do Berouna. Tamní hasičský záchranný sbor oslavoval v těchto dnech 60. výročí od svého založení a k této významné události připravili berounští hasiči zajímavý program pro děti i pro dospělé. Mohli jsme vidět ukázku hašení hořícího domku, nahlédnout do stanu, který simuloval zakouřenou místnost a pomocí termokamery zde hledat osoby. Velmi zajímavá byla simulace dopravní nehody s celou záchrannou akcí včetně vyproštění zraněných osob a jejich ošetření.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili na dopravním hřišti s průlezkami, kde jsme načerpali síly na další cestu. Do Hýskova jsme šli kus cesty pěšky a zbytek jsme jeli autobusem. Vzhledem k velmi teplému počasí byla cesta dost náročná, ale všichni to zvládli na jedničku.

Zhodnocení: Celá akce byla velmi pěkná a děti hodně zaujala. Díky ukázkám si děti uvědomily, že úkolem hasičů není jenom hasit požáry, ale rozsah jejich činnosti je daleko širší.

Prezentace: web školy, nástěnka školy u OÚ

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.