Humanitární sbírka pro Nepál - beseda

Děti pomáhají dětem – humanitární sbírka pro Nepál – beseda o realizaci

Realizace:      7. 10. 2016  ZŠ Hýskov

Účastníci:       3. – 5. ročník

Cíl:      Seznámení účastníků sbírky pro Nepál s jejími výsledky a využitím věnovaných balíčků. Posílení sounáležitosti s lidmi na celém světě, rozvíjení  povědomí o možnostech pomoci lidem v nouzi.

Obsah: Žáci 3. – 5. ročníků se zúčastnili přednášky a následné besedy s organizátorkami sbírky Děti dětem, která byla zorganizována na pomoc nepálským dětem, které přišli o své domovy, někdy i rodiče a blízké. Kdo chtěl pomoci, připravil balíček se základními věcmi (zubní kartáček a pasta, mýdlo, ručník, psací a kreslicí potřeby, sušeným ovocem), přiložil svou fotografii, nebo nakreslil obrázek, napsal krátký pozdrav v angličtině pro příjemce. Žáci naší školy do této sbírky přispěli přibližně 100 balíčky.

Jak však byli dnes seznámeni, nebylo možné kvůli politické situaci v Nepálu, balíčky předat přímo nepálským dětem. Nicméně tato solidární akce nepřišla nazmar, neboť jako dárky byly balíčky předány chudým, opuštěným a nemocným dětem v Indii pod záštitou řádu Misionářky lásky Matky Terezy.

Zhodnocení: Žáci byli dojati situací v Nepálu i Indii, se kterou se seznámili prostřednictvím prezentace paní Šárky Kopecké. Ta jim též jménem obdarovaných dětí moc poděkovala za jejich pomoc i rodičů, kteří své děti v této sbírce nebývale podpořili.

Prezentace: web školy, nástěnka školy

Zapsala a fotila: Mgr. Renata Kučerová