Návštěva Dopravní policie ČR

Realizace:     12. 5. 2017 Hýskov

Účastníci:     1. - 5. ročník ZŠ Hýskov

Cíl:      Dopravní výchova pro žáky 1. – 5. ročníku a zprostředkování informací

Obsah: V pátek 12. května se všichni žáci naší školy zúčastnili setkání s Policií (se třemi zástupci). Děti byly rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina žáků ve třídě měla dopravní výchovu, kde si žáci procvičili  dopravní značky, které by měli jako chodci a cyklisté znát. Pro druhou skupinu byla na školním dvoře připravena technika, kterou policie využívá ke své práci – nová motorka, na kterou si děti mohly sednout a vyfotit se a auto, které se využívá při šetření dopravních nehod. Seznámili se i s důležitými informacemi, jak zareagovat v případě dopravní nehody, zopakovali si důležitá čísla. Obě skupiny se vyměnily a na závěr žáci dostali Sešit plný průšvihů – komiksové zpracování různých modelových situací, který si děti hned se zájmem četly.

Zhodnocení: Děkujeme Policii ČR – zástupcům z dálničního oddělení a mluvčí berounské policie - za čas věnovaný dětem a velmi zdařilou akci. Naše děti projevily o vše zájem a prezentovaly se i velmi dobrými znalostmi.