Pojďte s námi do lesa

Pojďte s námi do lesa

Realizace:             květen a červen 2017 - Křivoklát

Účastníci:   1. – 5. ročník

Cíl:   Procvičení a aplikace školních znalostí, získání nových informací týkajících lesa a jeho obyvatel

Obsah: Všechny třídy postupně podnikly během května a června přírodovědný výlet do IC v Křivoklátě. Jeli jsme vlakem a vystoupili v Křivoklátě. Z nádraží jsme šli přes Rakovnický potok a do kopce k Informačnímu a vzdělávacímu středisku  Lesy ČR, kde nás čekal naučný program „Pojďte s námi do lesa“. Lesník Standa nás vyzkoušel ze znalostí lesa, např. co patří do krmelce pro zvířata, která k němu pak v zimě chodí. Hledali jsme houby a určovali je, poznávali naše ptactvo, paroží… Vyzkoušeli jsme si, jak dřevo vede zvuk a že každé zní jinak. V IC jsme si prohlédli interaktivní výstavu o lese – poznávání stromů, hlasů, lesních plodů apod. Mohli jsme si tam nakoupit různé suvenýry, př. turistické známky, notýsky, pohledy, peněženky.

Třídy se během programu většinou střídaly, a tak mohli žáci v mezičase využít lesní dětské hřiště k odpočinku i dovádění.

Zhodnocení: Výlet byl příjemným zpestřením hodin prvouky. Děti si mnoho věcí ověřily a prohlédly v praxi a pana Standu Korbela překvapily svými vědomostmi. Všichni byli s akcí spokojeni, i když leckterého z nás bolely nožky.

Prezentace: web školy, nástěnka školy

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová