Soutěž - Luštěniny

LUŠTĚNINY

Realizace:      listopad a prosinec 2016  ZŠ Hýskov

Účastníci:       1. – 5. ročník

Cíl:      Zvýšit povědomí o luštěninách a jejich významu pro výživu

Obsah: Každý rok se žáci naší školy účastní výtvarných soutěží pořádaných tmaňskou základní školou. Ta letos vybrala téma „Luštěniny“, neboť rok 2016 byl Valným shromážděním OSN vyhlášen za Mezinárodní rok luštěnin. Úkolem bylo vytvořit jakoukoli technikou plakát propagující zdravé stravování – zvýšení podílu luštěnin v každodenním příjmu potravin. Soutěže se zúčastnili žáci ZŠ Tmaň, ZŠ Karlštejn, ZŠ Nižbor a naše škola. Z každé třídy byl vybrán jeden soutěžní obrázek a ten postoupil do dalšího kola.

Zhodnocení: Všechny třídy se zapojily a vytvořily buď individuální, nebo skupinové práce. Jejich nemalé úsilí pak bylo oceněno postupem některých prací do dalšího kola. Ředitelky ZŠ Tmaň, ZŠ Karlštejn, ZŠ Nižbor a naší školy vybrali nejlepší práce a ocenili je diplomy a drobnými cenami. Jak se umístili naši žáci? V 1. kategorii získal 2. místo Marek Bureš.  V 2. kategorii se umístila na 2. místě Tereza Vylíčilová. Ve 3. kategorii získali 1. místo Anna Andielová, Adéla Herejtová, Jiří Staněk za skupinovou práci. Ve 4. třídě zabodoval na 1. místě Josef Raufer a 1. místo obsadila i skupina z 5. třídy – Klaudie Karmazínová, Tereza Torová, Denisa Netáhlová. Všem oceněným gratulujeme a těšíme se na příští soutěž.

Prezentace: web školy, nástěnka školy

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová