"Jak jsem prožíval Vánoce, když jsem byl malý aneb mami, tati, babi, dědo, vyprávějte!"

Rodinný předvánoční projekt

MAMI, TATI, BABI, DĚDO, VYPRÁVĚJTE! JAK JSTE PROŽÍVALI VÁNOCE, KDYŽ JSTE BYLI MALÍ.

Realizace: 27. 11. – 30. 11. 2017

Účastníci: 1. – 5. ročník (žáci a jejich rodiny)

Cíl: V předvánočním čase se zamyslet nad vztahy v rodině mezi dětmi, rodiči a prarodiči, zavzpomínat na rodinné tradice a obyčeje.

Obsah: Základní škola připravila pro své žáky a jejich rodiny předvánoční projekt na téma Vánoce. Děti měly zjistit, jak se dříve v jejich rodinách slavily tyto svátky, na co jejich rodiče a prarodiče nejraději vzpomínají. Své poznatky potom zpracovávaly do projektů většinou za pomoci dospělých členů rodiny. Většina projektů byla velmi nápaditých a zajímavých, vznikaly vlastně malé rodinné vánoční kroniky či nádherné koláže.

Práce byly vystaveny na školní výstavě dne 30. 11. v době třídních konzultací, kdy si je všichni zájemci mohli prohlédnout.

Zhodnocení: Celkem bylo odevzdáno 40 prací. Rodiny obdržely malý vánoční dárek a poděkování za účast. Většině ze zúčastněných žáků se tato akce líbila a už se těší na podobnou. Velmi nás potěšily i kladné ohlasy ve školní kronice.

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.