Adopce zvířátka

ADOPCE ZVÍŘÁTKA Z PRAŽSKÉ ZOO

Realizace: listopad – prosinec 2017 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. - 5. ročník

Cíl: Vytváření kladného vztahu mezi člověkem a přírodou.

Pomoc zvířatům žijících v ZOO.

Realizace: Úbytek přirozeného prostředí a neustále se rozšiřující aktivity člověka se podepisují na stále rostoucím počtu ohrožených nebo vyhubených druhů. Celkový počet některých živočichů je dokonce tak nízký, že stavy v zoologických zahradách převyšují počty žijících v přirozeném prostředí.

Zoologické zahrady se proto snaží o vytvoření životaschopné populace v lidské péči pro případ, že by došlo k vyhynutí ohrožených druhů v přírodě. Velký význam je přikládán vzdělávacím programům pro širokou veřejnost z důvodu poznání a prevence. Do programu Adopce zvířat v pražské ZOO se zapojila i naše škola. Žáci si z nabídky zvířat k adopci vybrali krajtu zelenou a želvu korunkatou. Na každé ze zvířátek jsme přispěli částkou 2 000,-- Kč. Celkem se vybralo 4 415,-- Kč, takže zbytek peněz bude využit na výlet do ZOO, aby děti mohly poznat zvířátka v reálu.

Zhodnocení: Akce se zúčastnilo celkem 46 žáků a pedagogický sbor.

Ochrana přírody bohužel nepatří mezi běžná témata a u spousty lidí je na pomyslném stupni priorit hodně nízko. Chránit přírodu je stále velká výzva, protože každým rokem ztrácíme na zemi několik stovek druhů, většinu nenávratně.

Zapsala: Dana Jonášová