Anglická Olympiáda

Realizace: 8. 3. 2018 – ZŠ Hýskov

Účastníci: žáci 5. ročníku

V úterý 8. března se zúčastnili dva žáci z 5. ročníku soutěže v anglickém jazyce málotřídních škol na naší škole.

První kolo soutěže proběhlo o týden dříve, kterého se zúčastnilo několik vybraných žáků     z 5. ročníku.

Do druhého kola postoupili 2 nejlepší žáci. Druhé kolo soutěže absolvovalo celkem 8 žáků ze ZŠ Hýskov, Nižbor, Tmaň a Karlštejn (vždy 2 zástupci).

Celý test se skládal z 5 částí: poslech, gramatika, slovní zásoba, čtení a mluvení. Poslech se skládal z hláskování a rozhovoru, následovala práce s pracovním listem. Čtení a práce s textem – žáci odpovídali na otázky související s textem. Žáci poté samostatně pracovali na dvoustránkovém testu, kde museli ukázat své znalosti gramatiky a slovní zásoby. Na dalším stanovišti probíhalo testování slovní zásoby. Poslední aktivitou byl rozhovor.

Všichni účastníci prokázali velmi dobré znalosti anglického jazyka. Žáci z naší školy byli velmi úspěšní a obsadili 1. a 3. místo. Na 2. místě se umístil žák ze ZŠ Tmaň.

Všichni zúčastnění obdrželi drobné ceny s rozmanitými a vtipnými  nápisy v AJ.

Mgr. Lenka Štětková, řed,školy, organizace AJO