Den stromů

DEN STROMŮ

Realizace: 20. 10. 2017 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. – 5. ročník

Cíl: Uvědomit si význam stromů pro lidi, poznávání lesních stromů.

Realizace:

Nápad slavit Den stromů vznikl už v polovině 19. století ve Spojených státech, konkrétně v Nebrasce. Tamější krajina byla přibližně před 150 lety popisována jako krajina "bez stromů". Až jeden z prvních osadníků v této oblasti - J. Sterling Morton začal v okolí svého domu pěstovat různé druhy stromů, keřů a květin.

Den stromů v České republice organizovaný Svazem spolků okrašlovacích se poprvé masově slavil počátkem dubna roku 1906.

Tato tradice byla u nás obnovena v roce 2000. Datum svátku stromů, Den stromů a dřeva, bylo stanoveno na 20. října, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy nejkrásnější a hrají všemi barvami.

Naši žáci si tento ten připomněli povídáním o důležitosti stromů pro lidi, o jejich nezbytnosti pro náš život. Další částí tohoto dne byla soutěž v určování listnatých a jehličnatých stromů. Soutěž zvládaly děti s různými úspěchy. Všechny stromy poznalo celkem 20 dětí, které dostaly drobné odměny.

Hodnocení: Žáci si zábavnou formou zopakovali své znalosti o stromech, uvědomili si význam našich lesů pro člověka.

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.