Dopravní výchova - praktická část 4. a 5. r,

Dopravní výchova

Realizace:     24. 4. 2018      dopravní hřiště Beroun

Účastníci:       4. – 5. ročník

Cíl:      Dopravní výchova pro malé cyklisty, získání průkazu cyklisty

Obsah: V úterý 24. dubna se vydali žáci  4. a 5. ročníku do Berouna na dopravní hřiště, kde celé dopoledne bylo věnováno dopravní výchově. Každé z dětí samostatně vyplnilo dopravní test, který prověřil znalost dopravních značek a pravidel. Dalším úkolem byla jízda zručnosti a na závěr po skupinách děti jezdily po dopravním hřišti a policisté sledovali, zda děti jezdí podle pravidel. Za každé porušení či nedodržení pravidel dostávaly děti trestné body. Podle celkových výsledků byl většině dětí udělen průkaz cyklisty a nejlepší tři byly oceněny i malou odměnou. Získané znalosti a dovednosti děti uplatní v okresním kole dopravní soutěže.

Zpátečním pěším pochodem po cyklostezce žáci zlepšovali fyzickou kondici.

Zhodnocení: Velmi zdařilá akce. Děti se naučily spoustu dovedností – správné nasazení přilby, využití dopravních značek v praxi, řešení různých dopravních situací.

Prezentace: web školy, nástěnka školy

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová, Mgr. Iveta Kohoutová