Realizace: 30. 10. 2017 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. – 5. ročník, školní družina

Cíl: Seznámit žáky s historií a tradicemi Halloweenu.

Obsah: Stejně jako v minulých letech si naši žáci užili svátek Halloween, který se slaví především v anglicky mluvících zemích. Druháci se ten den vydali do cukrárny do Nižbora, kde na ně čekalo občerstvení a halloweenské hry. Žáci ostatních tříd si ve škole historii a tradice Halloweenu připomněli formou rozhovorů a vyprávění, byly pro ně připraveny pracovní listy, vyráběli halloweenské dekorace a masky, hráli hry. To vše si někteří užívali v halloweenských kostýmech. Velmi pěkné odpoledne prožily děti i ve školní družině, kde pro ně byla připravena velká soutěž s plněním různých tajemných a napínavých úkolů.

Zhodnocení: Děti si celý den velmi užily. Především hravými formami se seznámily s tradicemi svátku, který se slaví v zemích, jejichž jazyk se učí.

Zapsala: D. Jonášová, DiS.