Muzeum 3. ročník

Návštěva muzea

Realizace: 19. 12. 2017 Muzeum Beroun

Účastníci: 3. ročník

Cíl: Připomenutí vánočních zvyků a tradic. Seznámení se s historií Berouna.

Realizace: Žáci třetího ročníku se vydali 19. prosince na předvánoční výlet do Berouna. V Berouně si prohlédli na náměstí dřevěný betlém, jehož autorem je hýskovský rodák pan Viktora. Zároveň měli možnost si nakoupit drobné vánoční dárky na trhu. Potom se vydali do berounského muzea, kde na děti čekal velmi pěkný program. Děti se rozdělily do dvou skupin – první skupina vyráběla vánoční ozdoby a druhá skupina si prohlédla muzeum se zajímavým výkladem. Potom se děti vyměnily. Některé z nich byly v muzeu poprvé a expozice se jim hodně líbila. Před odjezdem si děti prohlédly městské hradby a dozvěděly se něco z historie Berouna.

Zhodnocení: Akce byla velmi zdařilá. Všem přivodila krásnou předvánoční náladu. Pro některé žáky byla návštěva muzea zajímavá zkušenost, kterou si chtějí zopakovat.

Zapsala: Dana Jonášová