Plavání 2. a 3. ročník

Akce: PLAVECKÝ VÝCVIK

Realizace: 10 dvouhodinových lekcí Laguna Beroun

Termín: 12. září – 14. listopadu 2017

Účastníci: 2. a 3.ročník (42 dětí)

Cíl: Vytvoření a rozvíjení pozitivního vztahu k vodě, zdokonalení plaveckých dovedností.

Obsah: V letošním školním roce se opět žáci 2. a 3. ročníku účastní plaveckého výcviku v Berouně. V rámci tělesné výchovy je 10 dvouhodinových lekcí plavání pro žáky povinných. Celý výcvik je hrazen dotací z Krajského úřadu a část hradí Obecní úřad v Hýskově. Rodiče platí pouze dopravu žáků.

Žáci jsou rozděleni do čtyř družstev podle výkonnosti, kde se jim věnují zkušené instruktorky plavání. Během výcviku využívají různé plavecké pomůcky, hrají hry, chodí se zahřát do parní sauny a za odměnu mohou navštívit skluzavku či tobogán.

Děti plavecký výcvik zvládají s radostí a zaujetím, překonaly i počáteční obavy. Každou lekci je znát viditelný pokrok.

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.