Vánoční besídka pro rodiče 3. ročník

Vánoční představení

Realizace: 21. 12. 2017 ZŠ Hýskov

Účastníci: 3. ročník

Cíl: Připomenutí si vánočních zvyků a tradic. Strávení společných chvil rodičů a dětí v předvánoční době.

Realizace: Žáci ze třetí třídy si připravili pro své rodiče krátké divadelní představení Vánoční příběh o narození Ježíška. Celé akci předcházely velké přípravy. Děti se musely naučit texty a připravit kostýmy. Součástí hry byly i vánoční koledy s hudebními doprovody na flétnu, kytary a klávesy. Ty zajistily děti, které se na hudební nástroje učí hrát.

Hru zahrály děti nejdříve svým spolužákům a odpoledne se pochlubily rodičům. Za své vystoupení si vyslechly zasloužený potlesk. Po představení bylo pro rodiče připraveno malé pohoštění – vánoční cukroví a čaj.

Děti si předvánoční dobu užily i druhý den na třídní vánoční besídce. Každý si připravil krátké zábavné vystoupení, připomněli jsme si některé vánoční zvyky a tradice, ale největší radost přinesly drobné dárky pod stromečkem.

Zhodnocení: Představení a setkání rodičů navodilo velice příjemnou vánoční atmosféru. Poděkování patří těm rodičům, kteří dětem pomohli při přípravě kostýmů a přinesli pro všechny malé pohoštění.

Zapsala: Dana Jonášová