Vyšehrad - 5. ročník

Základní škola Hýskov

Výlet vlakem a metrem na Vyšehrad

Realizace:    18. 4.  2018

Účastníci :   žáci 5. ročníku s p. uč I. Kohoutovou a P. Tejklovou

Cíl:              Komentovaná prohlídka areálu Vyšehrad

Obsah:       Dne 18. 4. 2018 se žáci 5. třídy zúčastnili výletu na Vyšehrad. Žáci jeli vlakem         a následně metrem až na Vyšehrad, kde se setkali s průvodkyní. Tím začala prohlídka Vyšehradu.

Jako první žáci navštívili Táborskou bránu. Následně prošli branou Leopoldovou a šli ke Špičce. Potom prošli kolem Jedličkova ústavu a pokračovali na hradby. Na hradbách byl nádherný výhled na Prahu a Vltavu. Žáci poté prošli okolo soch a pokračovali do Kasemat, kterými prošli až do Gorlice. Gorlice je 300m2velý sál, který je 13,5m dlouhý. V Gorlici žáci měli možnost vidět šest původních šest soch z Karlova mostu. Když žáci opustili Gorlici, šli na Vyšehradský, též Slavínský, hřbitov. Bohužel tam probíhalo zrovna mnoho oprav, a proto žáci navštívili pouze několik hrobů významných osobností.

Poté žáci šli do McDonaldu na Václavské náměstí. Když se najedli, vyrazili na vlak domů. Domů dorazili okolo 15:00.

Prezentacenástěnka ve škole, OÚ,web školy                                       Zapsali žáci:  C. Šebek a F. Pivec