Zdravý životní styl

Realizace: 1. 2. 2018  ZŠ Hýskov

Účastníci:       1. – 5. ročník

Cíl:      Mléko a mléčné výrobky jako nedílná součást jídelníčku

Obsah:

Letos díky projektu Mléko a ovoce do škol proběhl projekt Zdravý životní styl. Žáci si buď sami, nebo ve spolupráci s učitelkami nachystali ovocné jogurty a ředkvičkovou pomazánku. Vlastnoručně připravenou zdravou svačinku ještě doplňovalo malé krabicové mlíčko z téhož projektu. Děti si též doplnili si základní znalosti o mléce a mléčných výrobcích, jejich výrobě a využití. Osvojili si nebo upevnili dovednosti spojené s přípravou jednoduchých pokrmů.

Každá třída použila různých doprovodných programů a činností spojených se získáváním informací o mléce a jeho důležitém místě v našem jídelníčku.

Zhodnocení: Žáci se mlsání i přípravy zúčastnili s nadšením, vyzkoušeli si nové recepty. Byla to pro ně příjemná zdravá svačinka. Někteří již plánovali, že tuto pomazánku připraví i doma rodičům.

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová