Beseda s Policií ČR

Preventivní akce

Realizace:     22. 2. 2019 Hýskov

Účastníci:     3. - 5. ročník ZŠ Hýskov

Cíl:      Seznámení s pojmem „osobní bezpečí“ a s prací Policie ČR, jak se chovat v krizových situacích.

Obsah: V pátek 22. února se žáci naší školy zúčastnili setkání s policií – s tiskovou mluvčí paní Pučelíkovou a jejím kolegou.

Žáci 3. ročníku si procvičili, jak se chovat na ulici, jak správně přecházet vozovku a co dělat, když nás osloví cizí člověk. Prakticky si mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci v případě nehody. Velmi zajímavá pro ně byla ukázka základní sebeobrany v případě, když nás někdo obtěžuje nebo napadne.

Děti 4. a 5. třídy byly rozděleny do 4 skupin. Společnými silami řešily problémovou situaci „Přepadení pošty“. Žáci ověřováním různých indicií měli odhalit pachatele tohoto trestného činu. Porovnávali otisky prstů, podezřelé osoby, nalezené důkazní předměty apod. Celkově byla jejich práce úspěšná. Na závěr žáci dostali Sešit plný průšvihů – komiksové zpracování různých modelových situací.

Zhodnocení: Děkujeme Policii ČR za čas věnovaný dětem a velmi zdařilou akci. Naše děti projevovaly o vše zájem a prezentovaly se i velmi dobrými znalostmi. Zábavnou formou se seznámili s prací policie. Poděkování patří i panu Suchému, který celou akci zajistil.

Zapsaly: Mgr. Renata Kučerová, Dana Jonášová, Dis.