Divadlo Lampion

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Realizace:    13. 2. 2019  Divadlo Lampion Kladno

Účastníci:     3. – 4. ročník

Obsah: Žáci třetího a čtvrtého ročníku naší školy navštívili ve středu 13. února divadlo Lampion na Kladně. Zhlédli zde divadelní představení Play The Game.

Hra reaguje na narůstající problém dětí, které se odstřihávají od reálného světa       a stahují se do toho virtuálního, ať už na počítači, mobilu nebo tabletu. Zkrátka nemůžou přestat, stejně jako v Play The Game. Příběh hlavního hrdiny Lukáše dokazuje, že ty nejlepší věci v životě děti nenajdou na obrazovkách své elektrotechniky, ale v opravdovém světě, ve své rodině a mezi kamarády.

Diváky zaujala zajímavá scénografie, zvukové efekty a kostýmy, které diváky doslova vtáhly do zákeřné videohry, kterou bez dokončení všech levelů nelze přestat hrát.

Zhodnocení: Problém hraní videoher a „připoutání“ dětí k počítači se stává stále více aktuální. Hra donutila děti zamyslet se nad tím, jak je důležité prožívat svět reálný a ne ten virtuální, jak jsou pro ně důležití skuteční kamarádi. O tom svědčí i velká diskuse mezi žáky po návratu z divadla, které představení skutečně velmi zaujalo.

Zapsala: D. Jonášová