Dopravní výchova - teorie 4. a 5. ročník

Dopravní výchova

Realizace:     24. 9. a 4. 10. 2018  Hýskov

Účastníci:        4. a 5. ročník

Cíl:      Seznámení s pravidly silničního provozu, s bezpečným chováním na silnici i s nebezpečími, která na nás mohou číhat

Obsah:  Žáci 4. a 5. ročníku absolvovali již tradičně podzimní pětihodinový výukový blok teorie dopravní výchovy, který lektorovali manželé Kvasničkovi. Výkladové části byly proloženy zajímavými ukázkami a praktickými cvičeními – řešení dopravních situací. Žáci si zapisovali poznámky a pak samostatně řešili deset dopravních situací. Výsledky si hned sami vyhodnotili, aby věděli, jak uspěli. Získané znalosti děti uplatní nejen na dopravním hřišti, kde je na jaře čeká praktická výuka, ale hlavně v běžných dopravních situacích jako chodci i cyklisté.

Zhodnocení: Děkujeme manželům Kvasničkovým za zajímavé zprostředkování důležitých informací a těšíme se na jarní praktický výcvik na dopravním hřišti, kde si žáci své dovednosti osvěží a zdokonalí.

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová