Dopravní výchova

Realizace:     3. 5. 2019      dopravní hřiště Beroun

Účastníci:       4. – 5. ročník

Cíl:      Dopravní výchova pro malé cyklisty, získání průkazu cyklisty

Obsah: V pátek 3. 5. se uskutečnila dopravní výchova pro žáky   4. a 5. ročníku v Berouně na dopravním hřišti. Každý žák samostatně vyplnil dopravní test, který prověřil znalost dopravních značek a pravidel. Dalším úkolem byla jízda zručnosti. Pro některé nejtěžším úkolem byla jízda na dopravním hřišti, kde si všichni cyklisté prověřili znalost dopravních značek a dopravních situacích v praxi. Za každé porušení či nedodržení pravidel dostávaly děti trestné body. Podle celkových výsledků byl většině dětí udělen průkaz cyklisty a nejlepší tři byly oceněny i malou odměnou. Získané znalosti a dovednosti děti uplatní v okresním kole dopravní soutěže.

Zpátečním pěším pochodem po cyklostezce žáci zlepšovali fyzickou kondici.

Zhodnocení:  Přestože počasí příliš nepřálo, akce byla velmi zdařilá. Žáci měli možnost ověřit si v praxi své získané vědomosti ze školy. Ne vždy a pro všechny to bylo lehké. Naučili se i spoustu dovedností – správné nasazení přilby, řešení různých dopravních situací, uvědomili si důležitost dopravních značek a značení.

Prezentace: web školy, nástěnka OÚ, škola

Zapsala: D. Jonášová