Knihovna 1. třída

Základní škola Hýskov, okres Beroun

Návštěva Městské knihovny v Berouně

Realizace:               14. 1. 2019 Beroun

Účastníci:   1. ročník ZŠ Hýskov                                                                                                        (20 dětí, p. uč. I. Kohoutová, p. asistentka A. Holečková)

Cíl:   Motivace ke čtení – 1. návštěva knihovny, seznámení s prostředím

Obsah: V pondělí 14. 1. 2019 čekal prvňáčky výlet autobusem do Berouna. Cílem byla návštěva Městské knihovny v Berouně. V knihovně se děti nejprve seznámily s novým prostředím, dozvěděly se, jak funguje půjčování a vracení knížek, jak jsou knihy uspořádány. Samy si vyzkoušely roztřídit hromádku knih – vybrat knihu o dětech, o zvířátkách a pohádkovou knihu. Pak se s chutí nasvačily a těšily na okamžik, kdy si budou moci konečně vypůjčit nějakou zajímavou knihu. Po návštěvě knihovny jsme měli i čas projít se po berounském náměstí a koupit si něco dobrého. Po příjezdu do Hýskova nás zastihla sněhová chumelenice.

Zhodnocení: Děkujeme paní Šímové, vedoucí knihovny, za milé přijetí a spolupráci. Prožili jsme společně s dětmi velmi příjemný den.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová