Králodvorská Koruna

Králodvorská Koruna XIX. ročník

Ve dnech 25. 2. a 26. 2. 2019 se konal XIX. ročník pěvecké soutěže Králodvorská Koruna pro základní školy v umělecké škole Schola musica Stella maris – SZUŠ.

Soutěže se zúčastnily - ZŠ Cerhovice, ZŠ Drozdov, ZŠ Hudlice, ZŠ Hýskov, ZŠ Chyňava, ZŠ Králův Dvůr, ZŠ Tetín, ZŠ Tmaň.

Žáci naší školy, ZŠ Hýskov, se této pěvecké soutěže zúčastňují již tradičně a s chutí.

Mezi letošní soutěžící patřili:

•  za 1. ročník – Kristýna Svobodová, která soutěžila s písněmi: Čistota půl zdraví, Když jsem jel do Prahy. Umístila se na 2. místě.

• Za 2. ročník – Anežka Bínová, která soutěžila s písněmi: Okolo Frýdku cestička a Ach Synku, Synku. Umístila se na 2. místě.

• Za 2. ročník – Žofie Králová, která soutěžila s písněmi: Káča našla ptáče a Okolo Frýdku cestička. Umístila se na 3. místě.

• Za 4. ročník – Lukáš Melichar, který soutěžil s písněmi: Kdyby byl Bavorov a Holka modrooká. Umístil se na 2. místě.

• Za 4. ročník – Štěpán Resch, který soutěžil s písněmi: Černé oči, jděte spát a Pohádka pro Emu od Michala Hrůzy. Umístil se na 1. místě.

• Jako jediný zpíval „a capela“, všichni ostatní soutěžící byli doprovázeni vlastní korepetitorkou, nebo zvolili korepetitorku školy Schola musica Stella maris, paní Martou Tauberovou.

Žákům děkujeme za reprezentaci ZŠ Hýskov a gratulujeme !

Naše účast v této soutěži byla úspěšná a těšíme se na další ročník v roce 2020!