Návštěva knihovny 1. ročník

Návštěva Městské knihovny v Berouně

Realizace:               28. 3. 2019 Beroun

Účastníci:   1. ročník ZŠ Hýskov                                                                                                        (20 dětí, p. uč. I. Kohoutová, p. asistentka A. Holečková)

Cíl:    Motivace ke čtení – 2. návštěva knihovny

Obsah: Ve čtvrtek 28. 3. 2019 se vydali prvňáčci autobusem do Berouna. Cílem byla druhá návštěva Městské knihovny v Berouně. Tentokrát se děti seznámily s knížkami našeho hýskovského rodáka – spisovatele Františka Nepila. Poslechly si úryvek z jeho knihy a shlédly dva večerníčkové příběhy natočené podle knihy Já Baryk. Dozvěděly se i nějaké zajímavosti z Nepilova dětství. Po návštěvě knihovny jsme měli i čas projít se po berounském náměstí a koupit si něco dobrého a pak jsme se vydali po cyklostezce podél Berounky zpět do Hýskova. Počasí bylo chladnější, ale naštěstí jsme nezmokli. Všichni pěší cestu výborně zvládli a pak už nás čekal dobrý oběd ve školní jídelně.

Zhodnocení: Děkujeme paní Šímové, vedoucí knihovny, za velmi pěkný program. Prožili jsme společně s dětmi kulturně turistický den.

Prezentace: web školy, nástěnka školy                                                      Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová