Návštěva knihovny 4. a 5. třída

Návštěva Městské knihovny v Berouně

Realizace         4. 4. 2019 Beroun

Účastníci:           4. a 5. ročník ZŠ Hýskov

Cíl:   Motivace ke čtení, orientace v knihovně – vyhledávání knih, seznámení s projektem knihovny.

Obsah:   Ve čtvrtek 4. dubna se žáci 4. a 5. ročníku vydali do Městské knihovny v Berouně. Páťáci nejdříve navštívili berounské muzeum. Zde se seznámili s historií našeho regionu. Nejprve ve skupinách, pak společně řešili úkoly spojené s poznáváním tvoření hornin a nerostů na našem území. Nakonec si každý mohl najít zkamenělý otisk prehistorického živočicha nebo rostliny.

Žáci čtvrté třídy se zatím v knihovně seznámili se systémem vyhledávání vybraných knížek v knihovně, sami si zkusili ve skupinách knihu najít, seznámit se s ní a své poznatky prezentovat spolužákům. Tématem celého tohoto setkání byly knížky o čarodějnicích, které mají děti v oblibě. Paní Šímová seznámila děti se čtenářskou soutěží, kterou pro ně knihovna připravila. Potom se čtvrťáci vydali na Městskou horu, kde načerpali síly před pěší cestou do Hýskova společně s pátou třídou, která je v knihovně vystřídala.

Počasí nám přálo a dětem se tak pěkně vykračovalo, že jsme byli zpátky v Hýskově velmi brzy a bez větší únavy.

Zhodnocení: Knihovna i muzeum děti velmi zaujaly. Domů si pak odnášely cenné poznatky.

Zapsala: Mgr. R. Kučerová, D. Jonášová, DiS.