Ochutnávka ovoce a zeleniny

Ochutnávka exotického ovoce a zeleniny

Realizace:      29. a 30. 1. 2019  ZŠ Hýskov

Účastníci:       1. – 5. ročník

Cíl:      Ovoce a zelenina jako nedílná součást jídelníčku

Obsah:

I letos se naše škola zapojila projektu Ovoce a mléko do škol. Tentokrát s firmou BOVYS, která pro naše žáky zdarma několikrát měsíčně zajišťuje zdravé svačinky v podobě různých druhů ovoce a zeleniny. I letos jsme otestovali koše s exotickým ovocem a zeleninou. Každá třída prozkoumala jednotlivé druhy hmatem, čichem, zrakem a na závěr i chutí. Žáci si buď sami, nebo ve spolupráci s učitelkami nachystali ovocné talíře nebo saláty. Doplnili si základní znalosti, dovednosti a návyk spojené s přípravou jednoduchých pokrmů.

Zhodnocení: Žáci se mlsání i přípravy zúčastnili s nadšením, vyzkoušeli si nové chutě i vůně a byla to pro ně příjemná zdravá svačinka. Připomněli si, proč je ovoce a zelenina nezbytnou součástí zdravého jídelníčku. Dozvěděli se o původu a způsobu přípravy jednotlivých druhů.

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová