Požární ochrana očima dětí - soutěž

Výtvarná a literární soutěž

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ

Realizace: únor 2019

Účastníci: žáci 1. – 5. ročníku

Cíl: Požární ochrana, jak se chovat v různých situacích, význam požární ochrany, náplň práce hasičů – jsou témata, se kterými se naši žáci v rámci výuky setkávají celoročně. Jak si uvědomit jejich důležitost, se ukazuje i v různých soutěžích, kterých se zúčastňují.

Obsah: Již několik let se žáci naší školy zapojují do celostátnmí výtvarné a literární soutěže vyhlašované Sdružením  hasičů  Čech, Moravy  a  Slezska. Letošní téma bylo V domě hoří! A co teď?

Soutěž je rozdělena do kategorií podle věku dětí. Okresního kola se celkem zúčastnilo 478 dětí z 13 ZŠ nebo SDH. V této konkurenci dosáhli naši žáci velmi pěkných výsledků. V literární části získala Tereza Vylíčilová 1. místo, ve výtvarné části se Ondřej Vitamvás umístil ve své kategorii na 2. místě a Veronika Pivcová ve své kategorii získala 1. místo. Všichni tři jsou pozváni na slavnostní vyhodnocení okresního kola a jejich práce zároveň postupuju do kola krajského.

Zhodnocení: Soutěže se zúčastnili téměř všichni žáci naší školy. Je třeba si neustále připomínat a uvědomovat důležitost práce našich hasičů, umět se chovat v různých krizových situacích.

Všem třem žákům gratulujeme a určitě se stávají motivací pro ostatní v příštím ročníku.

Zapsala: Dana Jonášová