Soutěž EVVO - Nižbor

Realizace:           12. 4. 2019      ZŠ Nižbor

Účastníci:     ZŠ Hýskov, ZŠ Nižbor, ZŠ Karlštejn, ZŠ Tmaň

zástupci 2. – 5. ročníku

Cíl: Porovnání znalostí z prvouky a přírodovědy o lese, uvědomit si, jak se chovat k přírodě.

Obsah:   Dne 12. dubna proběhla na ZŠ Nižbor v rámci environmentální výchovy soutěž na téma Les, které se zúčastnili žáci čtyř malotřídních škol. Žáci soutěžili v družstvech po jednom zástupci z 2. – 5. ročníku. Soutěž byla zaměřena na vědomosti z prvouky a přírodovědy. Soutěžící si v různých soutěžích, jako např. kvízy, křížovky či poznávání obrázků s danou tématikou poměřovali své znalosti.

Zhodnocení:  Celá akce se vydařila, žáci soutěžili se zájmem a jednotlivé úkoly zvládali bez problémů. Naše družstvo ve složení Ž. Králová, M. Šebek,                    V. Jandurová a  A. Andielová se umístilo společně se ZŠ Tmaň na pěkném        2. místě.

Zapsala: D. Jonášová, Dis.