Soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů v Berouně

Realizace:         22. 5. 2019 Beroun

Účastníci:           4. a 5. ročník ZŠ Hýskov

Cíl:  Reprezentace školy v dopravní soutěži a uplatnění znalostí a dovedností z dopravní výchovy

Obsah:      Dne 22.5.2019 se v Berouně konalo okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Hýskovskou základní školu reprezentovali 4 žáci: V. Jandurová a M. Jirava ze 4. třídy a V. Pivcová a J. Dýcka z 5. třídy.

Zahájení soutěže proběhlo v ZŠ Beroun, na Wagnerově nám., kde byla všem podrobně vysvětlena pravidla soutěže. Žáci nejprve absolvovali teoretickou část, která se skládala z testů pravidel silničního provozu a otázek týkajících se zásad poskytování první pomoci. Poté jsme se přemístili na dopravní hřiště, kde žáci vykonali ještě praktickou část soutěže, a to jízdu zručnosti a jízdu dle pravidel silničního provozu s průjezdem kontrolními stanovišti, vše v omezeném časovém úseku. Každý účastník soutěže byl za nesprávnou odpověď či porušení pravidel silničního provozu bodován trestnými body, na závěr byly trestné body sečteny za celá družstva (vítězné družstvo 162 trestných bodů, poslední umístěné družstvo 331 trestných bodů, družstvo ZŠ Hýskov 243 trestných bodů).

Vyhodnocení a vyhlášení výsledků proběhlo opět v ZŠ Wagnerovo nám. Ze zúčastněných 13 družstev (mladší kategorie) se žáci naší školy umístili na krásném 6. místě.

Zhodnocení: Soutěž byla velmi pěkně zorganizována, pro všechny účastníky byl zajištěn i oběd a diplom pro družstvo a malá odměna.

Zapsala: M. Kamešová