Tonda Obal

TONDA OBAL NA CESTÁCH

Realizace:       26. 10. 2018, ZŠ Hýskov

Účastníci:          Žáci 1. – 5. ročníku

Průběh:           V pátek 26. 10. se všichni žáci naší školy zúčastnili projektu Tonda Obal na cestách. Připomněli si, co to obaly jsou, z jakých materiálů mohou být vyrobeny a jak mohou být recyklovány. Žáci si vyzkoušeli své znalosti a postupně roztřídili odpad do barevných popelnic. Seznámili se s možným využitím tříděného odpadu a příjemným způsobem byli vedeni a podporováni v samotném třídění, které je pro náš život v současné době velmi důležité.

Zhodnocení:   Každá třída měla dostatek času na prohlédnutí různých názorných materiálů i informačních tabulí. Žáci se seznámili s programem Tonda Obal na cestách na jeho webových stránkách a hlavně si odnesli do svého života důležité poselství, jak je nezbytné zamýšlet se nad stavem životního prostředí a na možnostech každého z nás ji chránit.

Zapsala: D. Jonášová, DiS.