Bruslařská olympiáda

Realizace:                   5.11.2019 Zimní stadion Beroun

Účastníci:                   žáci 4. a 5.ročníku

Cíl:                                          Nabídnout dětem možnost rozvíjet bruslařské dovednosti, zlepšovat fyzickou kondici. Vzbudit v dětech nadšení pro sportovní aktivity.

Obsah:                                    V úterý 5.11. se do Berouna sjeli žáci a žákyně základních škol z Berouna a okolí, aby změřili síly na ledě Zimního stadionu. Naši žáci se zúčastnili dovednostních disciplín jako je např. střelba na cíl, rychlostní bruslení nebo štafeta družstev.

Na naše  sportovce čekalo ocenění v podobě opravdových medailí. Jan Kaloš ze 4.ročníku získal 1. místo v rychlostním bruslení, dále pak 2.místo ve střelbě na cíl. Jakub Benedykt z 5.ročníku získal 3. místo ve střelbě na cíl. Dohromady děti získaly jako družstvo složené z žáků 4. a 5. ročníku (Jan Kaloš, Julie Andielová, Veronika Jandurová, Jakub Benedykt) zlatou medaili ze štafety družstev.

Na olympiádu se přijela podívat i Česká televize a děti se mohly vidět ve Zprávičkách na programu ČT Déčko.

Zhodnocení:                          Děti měly možnost rozvíjet nové pohybové aktivity. První ročník bruslařské olympiády je  velmi bavil a již se těší a na další rok.

Prezentace:                web školy, nástěnky  ZŠ školy, OÚ

Zapsala a fotila:         Veronika Voborníková