Den stromů

DEN STROMŮ

Realizace:            18. 10. 2019             ZŠ Hýskov

Účastníci:             1. – 5. ročník

Cíl: Uvědomit si význam stromů pro lidi, poznávání lesních stromů, práce s přírodninami

Realizace:

Den stromů v České republice organizovaný Svazem spolků okrašlovacích se poprvé masově slavil počátkem dubna roku 1906.

Tato tradice byla u nás obnovena v roce 2000. Datum svátku stromů, Den stromů a dřeva, bylo stanoveno na 20. října, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy nejkrásnější a hrají všemi barvami.

Naši žáci si tento ten připomněli povídáním o důležitosti stromů pro lidi, o jejich nezbytnosti pro náš život. Žáci 5. ročníku připravili k tomuto svátku projekt. Celá třída vytvořila z přírodnin a pomocí tisku podzimní strom, který umístili na školní plot společně s informacemi o historii Dne stromů. Pro mladší spolužáky připravili šifry z přírodnin a zorganizovali pro ně výtvarnou soutěž na téma Strom, který nikdo nikde neviděl. Další částí tohoto dne byla soutěž v poznávání listnatých a jehličnatých stromů. Soutěže zvládaly děti s různými úspěchy. Za své úspěchy obdržely drobné odměny.

Hodnocení: Žáci si zábavnou formou zopakovali své znalosti o stromech, uvědomili si význam přírody pro člověka. Poděkování patří žákům 5. ročníku, kteří velkou část celé akce připravili.

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.

Prezentace: web školy, nástěnky ZŠ, OÚ