Sbírka pro Austrálii

Základní škola Hýskov

Veřejná sbírka „Pomáháme jim přežít“

Realizace: leden – únor 2020, ZŠ Hýskov

Účastníci: žáci 1. – 5. ročníku, zaměstnanci ZŠ

Naše škola se zapojila do veřejné sbírky Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ na pomoc ohroženým živočichům a přírody při ničivých požárech v Austrálii.

Tyto finanční prostředky budou využity výhradně na podporu projektů a ochranářských či výzkumných organizací, které přispívají k ochraně přírody a ohrožených druhů živočichů.

Jsou to například: Zoos Victoria, nezisková organizace, která v Austrálii sdružuje tři zoologické zahrady. Vybrané peníze půjdou jednak na urgentní veterinární péči a jednak na podporu vědeckého výzkumu, jenž bude zaměřen například na stanovení vhodné náhradní výživy pro přeživší zvířata, která oheň připravil o přirozené zdroje potravy. Část peněz poputuje do Adelaide Zoo na péči o koaly postižené požáry a na provoz veterinární nemocnice. Následně pak pravděpodobně i na ochranu koal v přírodě. Přispěno bude také dalším australským organizacím na výzkum a ochranu kriticky ohrožených druhů, které se nyní ocitly na prahu zániku.

Sbírky se zúčastnilo celkem 69 žáků a zaměstnanci školy. Celkem bylo vybráno 9 470,-- Kč. Všem, kteří se na sbírce podíleli, děkujeme.

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.