Výtvarná soutěž

Realizace:      listopad a prosinec 2019  ZŠ Hýskov

Účastníci:       1. – 5. ročník

Cíl:      Zvýšit zájem o vesmír

Obsah: Každý rok se žáci naší školy účastní výtvarných soutěží pořádaných tmaňskou základní školou. Ta letos vybrala téma „První člověk na Měsíci“, neboť v roce 2019 jsme slavili 50. výročí přistání člověka na Měsíci. Úkolem bylo vytvořit jakoukoli technikou plakát připomínající tuto událost. Soutěže se zúčastnili žáci ZŠ Tmaň, ZŠ Karlštejn, ZŠ Nižbor a naše škola. Z každé třídy byl vybrán jeden soutěžní obrázek a ten postoupil do dalšího kola.

Zhodnocení: Všechny třídy se zapojily a vytvořily buď individuální, nebo skupinové práce. Jejich nemalé úsilí pak bylo oceněno postupem některých prací do dalšího kola. Ředitelky ZŠ Tmaň, ZŠ Karlštejn, ZŠ Nižbor a naší školy vybraly nejlepší práce a ocenily je diplomy a drobnými cenami. Jak se umístili naši žáci? V 1. kategorii získala 1. místo Šárka Šimonová.  V 2. kategorii se umístila na 3. místě Nella Šteflová. Ve 3. kategorii získala 2. místo Anežka Pěluchová a za 3. místo Jitka Dýcková. Ve 4. třídě zabodovala na 2. místě Denisa Vrbská a 2. místo obsadila i skupina z 5. třídy – Viktorie Tiegel, Zuzana Tichánková, Elizabeth Dostálová. Všem oceněným gratulujeme a těšíme se na příští soutěž.

Prezentace: web školy, nástěnka školy

Zapsala: Mgr. Renata Kučerová