Začátek školního roku

ZPRÁVY  ZE  ŠKOLY

2. 9. 2019 jsme opět v ZŠ Hýskov přivítali nový školní rok. Do školních lavic usedlo 132 školáků, z toho 27 prvňáčků. Ty i jejich rodiče přivítala třídní učitelka Mgr. Renata Kučerová, paní ředitelka Mgr. Lenka Štětková, paní místostarostka Veronika Šmolcnopová i paní vychovatelky V. Heregová, I. Sonnewendová a M. Kamešová.  Prvňáčci poprvé plnili různé úkoly, získali drobné dárečky, seznamovali se se školním prostředím.

Naše žáčky sice čeká mnoho práce a povinností, ale můžou se těšit i na celou řadu zájmových kroužků. Bude opět otevřena jóga, keramika, angličtina a pokusohraní. ZUŠ Králův Dvůr již tradičně ve středu zajišťuje hru na nástroje a zpěv. V rámci projektu OPVVV budou mít žáci možnost navštěvovat klub deskových her, čtenářský klub a kroužek doučování.

Pro velký zájem byla opět otevřena 4 oddělení školní družiny. V ŠD si žáci odpočinou, budou hrát různé hry, vyrábět zajímavé výrobky a chodit na výlety.

Žáci 2. a 3. ročníku se zúčastní plaveckého výcviku v rozsahu deseti dvouhodinových lekcí, žáci 1., 4. a 5. ročníku čeká kurz bruslení na berounském zimním stadionu.

Na listopad připravuje škola projekt k 30. výročí „sametové revoluce“.

Všem žákům přejeme mnoho úspěchů v novém školním roce, rodičům hodně trpělivosti a radosti ze svých dětí.

Za kolektiv učitelek ZŠ Hýskov Mgr. Renata Kučerová, Dana Jonášová, DiS.