ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Country tance v Hýskově

Realizace: 01.04.2022 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. – 5. ročník

Cíl: Propojení tělesné výchovy s country tancem

Obsah: Na začátku dubna k nám do Hýskova zavítal „prezident“ neboli lídr občanského sdružení (spolku) SDC Šumaváček „ Míra“ Procházka, který také stál v čele Českomoravské asociace dětských country tanečních skupin, stál u jejího zrodu v roce 1993 a vedl ji až do ledna 2009. Tento klub se zabývá volnočasovými aktivitami tanečního směru, a především country tancem.

Pátečního kurzu country tanců se zúčastnily všechny třídy ZŠ Hýskov od těch nejmenších po ty nejstarší děti, zúčastnily se i naše paní učitelky. Začátek byl věnován výkladu historie country tanců a informacím o klubu. Pan Procházka se snažil dětem objasnit všechny možné informace a historky z jeho života s country tanci. Forma výkladu byla velmi hezká a zábavná. Děti se ihned zapojovaly do konverzace a nemohly se dočkat, až se spustí hudba a zatančí si. Měly možnost si vyzkoušet základní taneční prvky z country tance. Trénink začínal vysvětlením a předvedením jednotlivých kroků, pokračoval nácvikem bez hudby s pokyny Míry, nakonec proběhl finální tanec s hudbou.

Zhodnocení: Největší díky patří panu Procházkovi z SDC Šumaváček, který dětem ukázal, jak může takový country tanec vypadat. Všechny děti si tance náramně užily.

Zapsala: Nikola Sonnewendová