ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Magický Senegal

Realizace: 28.02.2023 Beroun – Sál Wagnorovo náměstí

Účastníci: 5. ročník

Cíl: Kromě kulturního zážitku se projekt zaměřuje na přiblížení krás i aktuálních problémů našeho světa žákům poutavou formou.

Obsah: Ráno jsme se vydali od školy do Berouna pěšky po cyklostezce. V předsálí jsme se nasvačili a poté usadili do sálu. Ten se během chvíle celý zaplnil. Téměř 1,5 hodiny jsme nespustili oči z promítacího plátna. Na tom se střídala videa, fotky, animace a mapy z téměř dvouměsíčního putování po africkém Senegalu. Programem nás provedla moderátorka. Díky projekci jsme navštívili mj. senegalské vesnice, hlavní město, nelegální zlatý důl nebo tamní národní park se vzácnými živočichy. Dozvěděli jsme se např. kterému zvířeti se přezdívá ochechule nebo mořská panna, jak vypadá škola v Senegalu anebo jak se vyrábí africký buben djembe. Zpět do Hýskova jsme jeli autobusem.

Zhodnocení: Program nás všechny zaujal. Ve třídě jsme si pověsili karty a plakáty s informacemi a fotografiemi ze Senegalu, které jsme po projekci získali. Na internetu jsme pak navštívili webové stránky tohoto projektu www.planetazeme3000.cz, kde jsme si prohlédli poutavé fotografie z předchozích ročníků. Můžeme jen doporučit.

Zapsala: Lenka Šocová