ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Vánoce ve škole

Realizace: 20.-22.2021 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. – 5. ročník

Cíl: Vytvoření vánoční atmosféry, seznámení se s vánočními zvyky a tradicemi.

Obsah: Poslední dny roku 2021 ve škole prožili naši žáci ve sváteční předvánoční atmosféře. V pondělí a v úterý navštívily postupně všechny třídy hýskovská zvířátka v bývalém areálu Prefy, kde se jim dostalo velmi pěkného výkladu o životě těchto zvířátek. Žáci za to přinesli malou vánoční nadílku ve formě pamlsků – ovoce, zeleninu, piškoty a suché pečivo.

V úterý navštívili páťáci berounské muzeum keramiky. Ve 2., 3. a 4. ročníku proběhly vánoční besídky, na které se všichni moc těšili. Žáci vyráběli drobné vánoční dekorace a přáníčka, kterými mohli potěšit své blízké. V další části besídky měl každý možnost pochlubit se nějakým vystoupením, ať už to byla hra na hudební nástroj, recitace, zpěv, hádanky, vtipy, tanečky apod. Tato vystoupení byla velmi pěkná a děti si vysloužily od spolužáků zasloužený potlesk. Nedílnou součástí besídek byla možnost vyzkoušet si různé vánoční zvyky a tradice. Přesto všechno se děti ale nejvíce těšily na rozdávání dárků, které byly plné různých překvapení.

Vánoční besídky v dalších třídách se uskutečnily ve středu v podobném duchu. Druháci a třeťáci měli plavání. Čtvrťáci si ve středu užili deskohraní, kdy si děti zahrály spoustu zajímavých deskových her.

Zhodnocení: Tyto tři dny měly skutečně příjemnou předvánoční atmosféru a všichni si je užili. Děti si uvědomovaly, že dárky nemusí jenom dostávat, ale mohou je i dávat a dělat tak radost druhým. Vánoční zvyky a tradice byly pro některé z nich velmi motivující a chtějí si je zkusit i doma o Vánocích.

Zapsala: Dana Jonášová, DiS.