
Realizace: 1. 4. 2026, ZŠ Hýskov
Účastníci: Všichni žáci
Cíl: Připomenutí si velikonočních zvyků, užít si pohodové dopoledne plné tvoření.
Obsah: Ve středu 1. 4. 2026 proběhl v dopoledních hodinách již 22. Den otevřených dveří v ZŠ Hýskov. Děti si opět vyzkoušely pletení proutěných košíčků, pomlázek, tvoření srdíček z korálků, zdobení velikonočních vajíček voskem, výrobu papírových velikonočních dekorací a jarních věnců, vyrábění zvířátek z vizovického těsta, háčkování, šití. Ve škole jsme opět s radostí přivítali také předškoláky z MŠ Ledňáček a rodiče žáků naší školy. Školní akce se vydařila a děti odcházely domů v dobré náladě se svými výrobky. Celé dopoledne bylo pro všechny příjemným a inspirujícím zážitkem s připomenutím si velikonočních zvyků a tradic.
Zhodnocení: Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a průběhu celého dopoledne podíleli: zaměstnancům ZŠ Hýskov, p. Jelínkové a studentkám SŠ v Berouně, p. Štádlerové a p. Šímové z Berouna Závodí, bývalé kolegyni Mgr. Jarmile Piskáčkové, bývalým žákyním Julii Suché a Markétě Macourkové z Hýskova.
Zapsala: Mgr. Lenka Štětková





















