
Realizace: 20. 10. 2025 v Praze
Účastníci: 4. – 5. ročník
Cíl: Seznámení s dílem Antonína Dvořáka – symfonie Novosvětská – hravou formou
Obsah: Žáci 4. a 5. ročníku navštívili pražské Rudolfinum, kde prožili formou třech hudebních dílen symfonii Z Nového světa, ve kterých si netradičním způsobem hudbu poslechli, zahráli i zazpívali. V jedné části se z dětí stal orchestr, kdy na rytmické nástroje hrály symfonii podle obrázkových not. V další místnosti žáci akčně prožili startování raketoplánu a let s jeho všemi nástrahami v rytmu části symfonie. Ve třetí části byl prostor pro relaxaci při poslechu hudby, pro rozvoj fantazie. Při závěrečném společném setkání se propojily všechny získané dovednosti a děti si zazpívaly otextovanou část skladby.
Zhodnocení: Tento vzdělávací program byl výjimečnou příležitostí podívat do historické budovy, být součástí orchestru a nahlédnout nevšední formou do krás vážné hudby.
Zapsala: Mgr. Renata Kučerová, Mgr. Iveta Kohoutová
