
Realizace: 20. 2. 2026
Účastníci: výběr žáků z 5. ročníku doplněný žáky ze 4. ročníku
Cíl: Reprezentace školy na turnaji ve vybíjené mezi spřátelenými školami.
Obsah: Naše škola již tradičně pořádala turnaj ve vybíjené ve sportovní hale při MŠ Hýskov. Zúčastnila se všechna pozvaná družstva ze základních škol v Nižboře, Karlštejně a Tmani. Naši reprezentanti pochopitelně nesměli chybět. Herní projev byl na poměrně vysoké úrovni, některé situaci by zasloužily kvalitní videozáznam. Hrálo se podle oficiálních pravidel vybíjené systémem “každý s každým” v jedné skupině. Konečné skóre tomu někdy příliš neodpovídalo, ale všechna utkání byla vyrovnaná a napjatá do závěrečného hvizdu. Danou situaci potvrzuje fakt, že před posledním zápasem skupiny nebylo rozhodnuto a konečném pořadí. Atmosféra v hale byla vynikající a přátelská. Při vyhlášení výsledků tak měli všichni radost, že jsme vše zvládli ve zdraví a užili jsme si společně strávené sportovní dopoledne. Na 4. místě bylo družstvo z Nižbora, na 3. místě domácí z Hýskova, 2. místo obsadili hráči z Karlštejna a vítěznou pozici obsadilo družstvo ze ZŠ Tmaň.
Zhodnocení: Jsme rádi, že jsme se sešli v tradičním složení, prohloubili vztahy pro další spolupráci a současně jsme poměřili síly v oblíbené sportovní disciplíně. Věříme, že to nebyl poslední ročník. Děkujeme za účast, gratulujeme vítězům a těším se opět příště.
Zapsal: Jiří Smíšek






