
Realizace: 10. 10. 2025 v Praze
Účastníci: 3. ročník
Cíl: Projít si historické jádro Prahy, získat informace o pražských památkách a pověstech.
Obsah: Žáci přijeli autobusem do Prahy k Pražskému hradu. Bohužel o deset minut nestihli střídání stráží. Dali si svačinu a hledali státní symboly. Díky tomu zjistili, že se na hradě právě nachází pan prezident. Po svačině se vydali Nerudovou ulicí na Karlův most, kde si zopakovali pověst o Bruncvíkovi a na Staroměstské náměstí, kde zhlédli pohybující se postavičky na orloji a část divadelního představení: „O rybáři a jeho ženě“. Dále došli na Havelské tržiště, prošli celé Václavské náměstí až k soše svatého Václava na koni, patrona české země, a viděli Národní muzeum. Nakonec se vydali na Hlavní nádraží a naproti Fantově budově je vyzvedl autobus.
Zhodnocení: Vlastivědná procházka se velmi vydařila. Žáci ušli 6,84 km, viděli různé památky a dozvěděli se spoustu nových informací.
Zapsala: Mgr. Martina Bednářová







