ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Celé Česko čte dětem – v 1. ročníku

Realizace: 25. a 31.01.2023 ZŠ Hýskov

Účastníci: 1. a 5. ročník

Cíl: Žáci 1. ročníku a členové Čtenářského klubu z 5. ročníku

Obsah: Ve středu 25. 1. se vydalo 6 čtenářů ze Čtenářského klubu v naší škole do 1. třídy s knihou v podpaží. Sami si vybrali vhodnou bajku, báseň nebo jinou ukázku z knihy, která je zaujala. Někteří si pro kamarády prvňáky vymysleli také dotazy nebo hádanky. Malí posluchači čtení se zájmem poslouchali. Někdy pro ně bylo těžké udržet pozornost, ale vše společně zvládli. Na závěr také prvňáci předvedli, jak už umí číst. Jistě někdo z nich jednou také bude předčítat svým mladším kamarádům nebo sourozencům.

V úterý 31. ledna, v den, kdy žáci prvního ročníku dostávali své první vysvědčení v životě, je přišla s knihou navštívit paní ředitelka. Pro ouška začínajících čtenářů vybrala ukázku ze své oblíbené knihy O zvědavém štěňátku. Poutavé čtení prvňáky velmi zaujalo a seděli tiše, ani nedutali. Paní ředitelka si s nimi povídala nejen o knížce, ale zajímala se také o to, jak čtou, co je ve škole baví a jaké čekají vysvědčení. Další dva příběhy o zvědavém štěňátku dětem přečetla paní učitelka s paní asistentkou. Část příběhu četla i čtenářka z 1. třídy.

Zhodnocení: Tyto akce motivují děti ke čtení, přispívají k rozvíjení kamarádských vztahů mezi dětmi z různých tříd a k celkové pohodové atmosféře ve škole.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová a Lenka Šocová