ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Myši patří do nebe

Realizace: 20., 22.-23.02.2024 Divadlo Lampion Kladno

Účastníci: 1. – 5. ročník

Cíl: Společný kulturní zážitek.

Obsah: V předposledním únorovém týdnu jsme pro naše žáky vybrali z repertoáru kladenského divadla Lampion představení Myši patří do nebe. Příběh o myši Šupito jsme shlédli postupně ve třech skupinách, protože ho hrají na malé scéně. Tématem představení bylo především kamarádství a celý děj byl provázen hudebním doprovodem netradičních hudebních nástrojů. Dětem se líbila také jména postav, např. lišák Bělobřich, vážka Vletustojí, teta myš Žerebrouky, ropucha Rádaskáče a další.

V závěru představení pozvali herci dětské diváky na jeviště a nechali je všechny nástroje vyzkoušet. Nakonec si všichni zahráli jako orchestr pod vedením dirigenta – jednoho z herců.

Zatímco cena vstupenek se více než 20 let drží na částce 50,- Kč za žáka, doprava je bohužel čím dál dražší. Škola tedy přispěla z finančních prostředků KÚ na fakturu za objednaný autobus 1 060,- Kč.

Zhodnocení: Představení děti zaujatě sledovaly a nadšeně se v závěru chopily hudebních nástrojů. Nakoupily si také různé upomínkové předměty. Ve škole jsme pak ještě znovu všichni společně sdíleli dojmy z nevšedního zážitku.

Zapsala: Mgr. Iveta Kohoutová, Lenka Šocová