ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Projekce „Kambodža“

Realizace: 27.02.2024 Beroun – sál pojišťovny Wagnerovo náměstí

Účastníci: 4. – 5. ročník

Cíl: Přiblížení krás a aktuálních problémů našeho světa. Vedení k seberozvoji a také k úctě a zájmu o okolní svět.

Obsah: Žáci 4. a 5. ročníku se v úterý vydali vlakem do Berouna. Tak jako vloni jsme se zúčastnili vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Letos byla tématem Kambodža. Je to kulturní projekt s přírodovědně-historicko-zeměpisným přesahem určený pro žáky základních a středních škol.

Žáci se postupně seznámili nejen s tamním králem nebo mapou této země, ale také mohli vidět exotické plodiny a zvířata, která v Kambodže žijí. Nechyběla ani stručná historie nebo místí delikatesy a turisticky zajímavá místa. Viděli také problémy, které v zemi způsobuje globální oteplování. Tento jev byl vysvětlený ve výborném naučném videu.

Po skončení programu jsme se nasvačili a vydali jsme se pěšky do školy po cyklostezce. Dostali jsme také různé materiály, se kterými pracujeme dál ve škole nejen v rámci zpětné vazby, ale hodí se např. do hodin přírodovědy.

Zhodnocení: Myslím si, že seznamování dětí se vzdálenějšími zeměmi ovlivňuje jejich pohled na svět, na to, jak se máme u nás. Vede k zamyšlení a vytváření vlastních hodnot. Žáci z projekce odcházeli plni dojmů.

Zapsala: Lenka Šocová