ŠKOLA PRO DĚTI, ŠKOLA PRO RADOST.

+420 605 291 228

Mgr. Lenka Štětková

Školní 112

267 06 Hýskov

zshyskov@seznam.cz

Mgr. Lenka Štětková

Třídenní výlet 5. ročníku – Čábárna

Realizace: 25.-27.03.2024 Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna

Účastníci: 5. ročník

Cíl: Žák zažívá nová dobrodružství. Žák se seznámí s tématem vody.

Obsah: V posledním březnovém týdnu se naši páťáci vypravili s paní učitelkami do Naučného střediska ekologické výchovy Čabárna, které se nachází u Kladna. Čekal je zde program zaměřený na ekologickou výchovu – tématem byla voda. Dětem se věnovali zkušení lektoři, kteří je nejprve seznámili se záchrannou stanicí AVES, nechali je pod mikroskopy prozkoumat život v přilehlých vodních plochách a v neposlední řadě si děti pod jejich vedením mohly vytvořit památku v podobě vlastní fotografie v rámečku.

Dál pro děti paní učitelky připravily týmové hry. Ty byly koncipovány tak, aby žáci nesoupeřili proti sobě, ale aby se každý z nich pokusil dosáhnout nejlepších osobních výsledků. Kromě her si mohly děti vyzkoušet linoryt, uplést pomlázku, naučily se leteckou hláskovací abecedu, užily si opékání vuřtů, diskotéku, aj.

Zhodnocení: I přes netradiční jarní termín třídenního pobytu našich žáků nám přálo počasí a mohli jsme si tak celý pobyt užít i v přilehlém venkovním areálu se záchrannou stanicí. Z našeho výletu jsme si přivezli mnoho krásných zážitků, na které budeme rádi vzpomínat.

Zapsala: Mgr. Klára Balášová